Astet cz.3

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i inne teksty dużej objętości. Mile widziane wszelkie możliwe gatunki literackie i teksty, które nie mieszczą się w dziale Miniatury i drabble. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów!
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble". 

Przydatne definicje 

drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń 

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż objętość dopuszczalna przez skrypt, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości. 

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).

Awatar użytkownika

Autor tematu
Troxx
Podo-ficer
Podo-ficer
Zobacz teksty użytkownika:

Astet cz.3

Post#1 » 21 wrz 2020, o 03:29

Tekst usunięty na prośbę autora.
Cam – "Troxx, ty miłośniku piórek" :piorko: :piorko: 

Inter - " Oj, mam łaskotki" :piorko: :piorko:

Tagi:

Awatar użytkownika

Chinina
kozik
kozik

Astet cz.3

Post#2 » 22 wrz 2020, o 10:32

Nawet nie wiesz, jak tęskniłam za Astetem. Paradoksalnie jest to jeden z niewielu tekstów, który naprawdę przyjemnie mi się na Artefaktach czyta, i zawsze zastanawiam się, co też tam ciekawego wymyśliłeś. 

Tradycyjnie garść uwag: 

— Mam tu sterczeć? Chce dołączę do nich. Nie dostałam posady robotnika, ale wysłano mnie tu do pełnienia służby wojskowej.  

— Co to za ton? Mówisz do wyższego stopniem szeregowa. Nikogo nie obchodzi czego chcesz. Zostajesz w hangarze, to rozkaz.

Bez obrazy, ale gdyby Twoi bohaterowie po wstąpieniu do wojska przechodzili szkolenie podstawowe, to nie musiałbyś potem pisać dialogów między grzecznymi dowódcami i buntowniczką rodem z gimnazjum. 

Próbowałam chwycić przedmiot z każdej strony, ale elektroniczny złom za każdym razem wylatywał mi z opancerzonych rękawic.

W poprzednim wpisie przekonywałeś mnie, że żołnierze nie potrzebują rozgrzewki, bo są wspomagani turboegzoszkieletami, a teraz okazuje się, że bohaterka nie jest w stanie czegoś dobrze chwycić i podnieść. Trochę to nielogiczne, szczególnie że nie możemy mówić o niekompatybilności systemu, kiedy pewnie niejeden kolega z oddziału dziewczyny jest jej postury i wzrostu (jako że to nie jest wojsko z prawdziwego zdarzenia, gdzie trzeba przejść jakieś testy sprawnościowe, żeby się dostać, tylko dziwny twór werbujący ludzi do przymusowej służby wojskowej między innymi wśród więźniów i recydywistów). 

Powtórzę raz jeszcze. Sporo czytam. Z radością przedstawiłabym mu solidną garść wiedzy na temat technologii gaussa, użytej w przemyśle zbrojeniowym.

Obawiam się, że Twoja bohaterka zaczyna upodabniać się coraz bardziej do Mary Sue. Uważaj na to. 

Słuchaj chłopcze. Udzielę ci darmowej lekcji. Nigdy nie lekceważ swojego przeciwnika, kimkolwiek jest. Posiadanie broni nie zwalnia cię od myślenia. Zapomniałeś? Chyba tak. Dlatego będę cię pilnować, byś nie popełnił głupstwa.  

— Wolne żarty. Spróbuj mnie powstrzymać wielkoludzie.  

— Dowodzę tą wyprawą, Spróbuj z czymś wyskoczyć, a osobiście wyślę cię na wartę do posterunku w Zewnętrznych Rubieżach.  

— Spokojnie Roost. Jak coś spieprzy, będzie miał ze mną do czynienia. Jeśli wróci w jednym kawałku oczywiście.

I taki dialog rozgrywa się przed misją na oczach dowódcy oddziału, do którego (chyba) należy ostatnia wypowiedź (nie wiem, nie zaznaczyłeś). Na tego typu poufałość mogliby sobie pozwolić członkowie jednostki specjalnej, a nie zieloni szeregowcy. 

Całość imho nie nadaje się jako publikacja kolejnej części, bo jest to fragment praktycznie o niczym. Lepiej byłoby, gdybyś dopisał resztę i opublikował cały rozdział, bo wtedy byłoby w ogóle co oceniać. Nadal masz nielogiczne i mocno dziurawe uniwersum, ale widzę, że wziąłeś sobie do serca uwagi z poprzednich wątków, a to duży plus. 

Martwi mnie jedynie, że zamierzasz zakończyć publikację kolejnych części. Z Twoich poprzednich wypowiedzi wynikało, że spora część Twojej powieści jest już gotowa, a jeśli dalej będziesz szedł w błędy, które notorycznie popełniasz, może to potem skończyć się tym, że będziesz przepisywał wszystko od nowa. Może lepiej daj sobie chwilę wytchnienia, ale jednocześnie nas nie opuszczaj.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Troxx
Podo-ficer
Podo-ficer

Astet cz.3

Post#3 » 22 wrz 2020, o 13:00

Wstrzymuje publikacje dalszą, bo dopadł mnie kryzys twórczy. Prawie w ogóle nie piszę... Bo niewiem jak ugryźć dalszą część itp. Tak więc wolałem wrzucić ten fragment, by chociaż błęsy poprawić. Tak w ogóle oim jest Mary Sue? Muszę to sprawdzić. Spokojnie. Nie będę przepisywać nic od nowa. Dzięki za pokazanie bubli. No akurat Roost to doświadczony żołnierz, no ale ten dialog też mi coś nie pasował. Pozdrawiam. Ps. Czemu ci tak zależy bym was " nie opuszczał?" Przecież nie usuwam konta..

Awatar użytkownika

Chinina
kozik
kozik

Astet cz.3

Post#4 » 22 wrz 2020, o 14:06

Co do Mary Sue: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mary_Sue 

A chodziło mi o to, żebyś nie opuszczał nas z "Astetem" w pakiecie. Wiem, jakie to uczucie, kiedy słyszysz pod adresem swojego dzieła krytykę i krótkoterminowo podcina Ci to skrzydła, ale czasami to najlepsza rzecz, która może się naszej twórczości przydarzyć. Gdyby mnie w przeszłości chwalono i gdybym nie słyszała, że mam przestać pisać i zająć się zamiast tego np. ogrodnictwem, to w życiu nie byłabym w miejscu, w którym jestem teraz. Dlatego pisz dalej. Nie odpuszczaj. Choćby bolało, pisz i się tym z nami dziel.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Troxx
Podo-ficer
Podo-ficer

Astet cz.3

Post#5 » 22 wrz 2020, o 14:52

To nie przez twoją krytykę. Twoja krytyka mnie podbudowała właśnie. Chodzi o zakorkowanie pewne. Brak siły do pisania, wypaloną jreatywność itp.. Aaa to termin jest. Marysuizm..

Awatar użytkownika

Chinina
kozik
kozik

Astet cz.3

Post#6 » 22 wrz 2020, o 16:15

To tym bardziej powinieneś nadal działać w temacie. Możesz wykorzystać ten czas na przemyślenie swojego uniwersum. Gdybyś potrzebował porady odnośnie życia rekruta, to daj znać - bohaterka mojej powieści też ląduje w wojsku.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Troxx
Podo-ficer
Podo-ficer

Astet cz.3

Post#7 » 22 wrz 2020, o 17:02

ok to pw albo w temacie "dzienniki pokładowe".

Awatar użytkownika

Chinina
kozik
kozik

Astet cz.3

Post#8 » 22 wrz 2020, o 18:43

Będę zatem czekać na wiadomość.

Awatar użytkownika

Chinina
kozik
kozik

Astet cz.3

Post#9 » 2 paź 2020, o 11:55

(przepraszam za post pod postem, ale chcę zwrócić uwagę autora) 

Troxx, możesz skontaktować się ze mną prywatnie? Nie mogę wysłać Ci wiadomości, a mam pewną informację do przekazania.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Troxx
Podo-ficer
Podo-ficer

Astet cz.3

Post#10 » 2 paź 2020, o 12:06

Odblokowałem pw. Napisałem wiadomość.

Wróć do „Opowiadania i fragmenty powieści”