Miłka albo Milena . Na zawsze w cieniu

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i inne teksty dużej objętości. Mile widziane wszelkie możliwe gatunki literackie i teksty, które nie mieszczą się w dziale Miniatury i drabble. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów!
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble". 

Przydatne definicje 

drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń 

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż objętość dopuszczalna przez skrypt, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości. 

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).

Awatar użytkownika

Cam
Ukryta Opcja Imperialna
Zobacz teksty użytkownika:

Post#16 » 21 lis 2020, o 19:02

Obrazek 

Powyższego nawet nie będę komentować, napiszę tylko dla jasności i porządku - forum rządzi się dwiema głównymi zasadami, kulturą osobistą i poszanowaniem języka polskiego. Jak widać, poszanowania nie ma tu ani dla języka, ani dla innych użytkowników forum, więc lojalnie informuję, że dalsze zachowanie w analogiczny sposób będzie skutkowało odebraniem dostępu do forum.  

Pośmialiśmy się, ale wszystko ma swoje granice.

Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sybilla
Użytkownik zbanowany

Post#17 » 21 lis 2020, o 19:09

Cam pisze:Obrazek 

Powyższego nawet nie będę komentować, napiszę tylko dla jasności i porządku - forum rządzi się dwiema głównymi zasadami, kulturą osobistą i poszanowaniem języka polskiego. Jak widać, poszanowania nie ma tu ani dla języka, ani dla innych użytkowników forum, więc lojalnie informuję, że dalsze zachowanie w analogiczny sposób będzie skutkowało odebraniem dostępu do forum.  

Pośmialiśmy się, ale wszystko ma swoje granice.

Zgadzam się - Cam dostałaś na priw częśc rozdziału .( wiem ze jesteś zajęta więc całości nie wysłałam). wiec bardzo prosze o wszelkie osoby z " nie karmcie trolla", gniot" i " prowokacja " o oficjalne przeprosiny !!!

Awatar użytkownika

Cam
Ukryta Opcja Imperialna

Post#18 » 21 lis 2020, o 19:20

Obawiam się, że oficjalne przeprosiny powinnaś wystosować ty. Nazwanie tekstu prowokacją nie jest najmilszą rzeczą na świecie, ale sposób, w jaki odpowiadasz innym, to poziom, którego nawet nie chce się komentować.  

Miałam napisać to w prywatnej wiadomości, ale w związku z powyższą odpowiedzią myślę, że wypada na forum. Fajne, że masz ciąg dalszy, ale podstawową przyczyną tego, że twój tekst wygląda jak prowokacja, jest jego zapis, poprawność, poziom języka. Ilość tekstu nie ratuje sprawy w żaden sposób. Na forach literackich od zawsze trafiali się ludzie piszący dokładnie w ten sposób, by prowokować społeczność. Nie będę rozdrabniać się i prowadzić debaty, czy to faktycznie jest prowokacja, czy po prostu tekst napisany z pełnym lekceważeniem zasad języka, ale skojarzenie jest oczywiste. Mnie nie przekonałaś. 

Poza tym, szczerze, jeżeli to nie prowokacja i trolling, tylko w pełni poważnie piszesz w ten sposób i w ten sposób odzywasz się do innych ludzi, nie uważając, że w tym sposobie jest coś nie tak, to tylko gorzej świadczy.

Awatar użytkownika

Briala
Ten zły mod od banowania ludzi
Ten zły mod od banowania ludzi

Post#19 » 21 lis 2020, o 19:25

Nie bardzo rozumiem, co ma rozdział do tego, że opko ma nie być prowokacją. Ludzie pisali prowokacje i na kilkadziesiąt rozdziałów. Ot tak, dla beki. 

Sama kiedyś tak robiłam. Jak miałam, ja wiem, siedemnaście lat? Teraz mam o dziesięć więcej, więc mnie to już nie bawi. Tzn. może by bawiło, gdyby prowokacja była choćby w jakiś absurdalny sposób śmieszna. Jakby dało się na nią złapać kilku ludzi. Albo coś. 

Twój tekst to gniot. To nie jest jakaś subiektywna opinia tylko fakt. Piszesz z pogwałceniem wszelkich zasad języka polskiego, a sama treść to kompletny paździerz bez ładu i składu. Nie mam zamiaru tracić na to więcej czasu, poważnie. :v

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sybilla
Użytkownik zbanowany

Post#20 » 23 lis 2020, o 08:38

Mój text to nie gniot niestety za tp twoje ( czytałam) - totalna porażka . pisane pewnie po pijaku albo narkotykach .. Czytać nie umiesz - nie rozumiesz tego co czytasz - to przykre ale zamiast robić z siebie idiotkę i z pycha komentować na twoim miejscu poszłabym na warsztaty z języka polskiego i z dokładnego czytania bo pewnie przeczytałaś tylko tytuł. Przekonywać ciebie nie ma zamiaru , jak ktoś ma siano zamiast mózgu to tak juć mu zapewne zostanie. Bardzo się ciesze ze nie zamierzasz tracić więcej czasu - w tej chwili szanuję tylko swój czas - ty możesz go stracić i oby tak było . Ty nie będziesz czytać - ja będę miała od idiotek hejterek święty spokój. :))

Awatar użytkownika

interlokutorka
szabla
szabla

Post#21 » 23 lis 2020, o 09:44

Ekhemn... 

Dla Ciebie Troxx to gniot . Słaby masz gust.

A za to Ty możesz w ten sposób obrażać innych, a inni nie, bo za to się płaci krwią? Skoro dla Troxx oraz dla reszty to gniot, to cóż, może warto się zastanowić, dlaczego on i reszta tak sądzą?

Awatar użytkownika

Cam
Ukryta Opcja Imperialna

Post#22 » 23 lis 2020, o 10:10

Słowo się rzekło - Sybilla pożegnała się z dostępem do forum :)

verbena
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#23 » 23 lis 2020, o 10:13

Podaruję sobie wobec tego komentarz, który zamierzałam tu pierwotnie wrzucić. Chociaż, skoro już go mam... oczywiście autorce już się nie przyda, ale... 

Przeczytałam Twój tekst Sybillo.  

Przeczytałam także komentarze. Nie warto się unosić, a na pewno nie obrażać ludzi wokół, tylko zastanowić się dlaczego tak odebrali Twój tekst. 

Główna bohaterka jak mi się wydaje ma jakieś rozdwojenie jaźni, a chaotyczne przeskakiwanie od jednej do drugiej zdecydowanie utrudnia odbiór tekstu. Dobrze byłoby coś z tym fantem zrobić. 

W tekście jest... bardzo dużo błędów, jakbyś wrzuciła go nawet bez pobieżnej korekty. 

Pierwszy akapit jest wręcz tasiemcowy. Może warto byłoby go podzielić? 

Z braku czasu nie zrobiłam całościowej korekty, a raczej napoczęłam tekst, niemniej: 

Obudziłam się z bólem głowy i z niesamowicie piekącym bólem dolnej części mojej straszliwie oszpeconej dolnej części twarzy .

"z" przed niesamowicie dobrze byłoby usunąć. Powtarza się również słowo "bólem". Jedno bym czymś zastąpiła, an przykład "odczuciem". Powtarza się także "dolnej części", jedno trzeba wyrzucić. "Mojej" też bym usunęła, bo wiadomo, że chodzi o twarz tej konkretnej postaci. Kropka na końcu uciekła od zdania, trzeba usunąć spację. 

Pozostałoby więc: Obudziłam się z bólem głowy i niesamowicie piekącym odczuciem w dolnej części oszpeconej twarzy. 

Praktycznie miałam połowę policzków, a druga połowę zamiast swojej skóry - to "pasek" zastąpiony kościami podobnymi do zębów ( nie licząc swoich gdzieś tam daleko w głębi... tak już na zawsze ) - ale przynajmniej żyłam -ledwo co - - po 14 z każdej strony plus licząc nigdy nie zagojone spalone wargi .

Zamiast "drugiej połowy" napisałabym coś w stylu "poniżej". Po "skóry" kreska nie jest potrzebna, za to przydałby się przecinek. "To" także bym wyrzuciła. Dalej "kośćmi", a nie "kościami". Po "zębów" wstawiłabym to, co masz pod koniec, czyli: "po czternaście z każdej strony". Dalej postawiłabym kropkę i pełnym zdaniem napisała to, co masz w nawiasie. Na przykład: Oryginalne zęby przesunęły się dużo dalej w głąb jamy ustnej i tak miało pozostać już na zawsze. I tutaj dobrze byłoby umieścić także to o wargach. 

Kolejne kreski także wyrzuciłabym i myśl po nawiasie ujęła w kolejne zdanie. "Ale" bym wyrzuciła i zaczęła od "przynajmniej". Na przykład: Przynajmniej żyłam, chociaż trzeba przyznać, że ledwo co. 

I w tym stylu powinnaś przejrzeć dalszą część tekstu.  

Pozdrawiam.

Wróć do „Opowiadania i fragmenty powieści”