Tam, gdzie zachodzi słońce 1

Teksty wycofane bądź opublikowane przez użytkowników usuniętych oraz zbanowanych.

Autor tematu
boitus
kosa
kosa
Zobacz teksty użytkownika:

Post#1 » 9 paź 2020, o 09:46

usunięte przez autora

Tagi:

Mszczuj

Post#2 » 10 paź 2020, o 12:01

Bardzo mnie się podobało.

Autor tematu
boitus
kosa
kosa

Post#3 » 10 paź 2020, o 12:02

usunięte przez autora

Mszczuj

Post#4 » 10 paź 2020, o 12:04

Bez kpiny, kawałek dobrej prozy. Choć muszę przyznać, że środkową część z rozmawiającymi o zebraniu chłopakami przeczytałem pobieżnie, bo nie wyczuwałem w niej autentyzmu. Ale może to tylko moje odczucia. Za to początek i koniec złote.

Autor tematu
boitus
kosa
kosa

Post#5 » 10 paź 2020, o 12:05

usunięte przez autora

Mszczuj

Post#6 » 10 paź 2020, o 12:08

Imiona Jarno i Barba brzmią trochę jak udziwnienia.

Autor tematu
boitus
kosa
kosa

Post#7 » 10 paź 2020, o 12:09

usunięte przez autora

Mszczuj

Post#8 » 10 paź 2020, o 12:25

Prawda jest taka, że młodzi ludzie mają ksywki, więc nienaturalnie by wyglądało, gdyby u ciebie nie mieli. Dlatego popieram zabieg, ale osobiście nigdy nie spotkałem żadnego Jarna ani żadnego Barba dlatego mi się wydają dziwni. No ale z ksywkami tak jest, wystarczy, że utworzysz je od nazwiska i już masz niespotykanie brzmiące słowo. Nie jest to na pewno wada tekstu, używaj ich dalej. Na pewno dziwnie by wyglądało, gdyby wszyscy bohaterowie nazywali się "Andrzej", "Mateusz", "Paulina" i tak dalej. 

Chodzi o to, że każdy zna jakiegoś Janka, a jak zna, w postać wkłada swoje doświadczenie. A ja próbuję wymyślić imiona, żeby postać była zupełnie neutralna. Ale jeśli to ma pozór udziwnienia, to przestanę tak robić.

A to akurat uważam za błąd. Myślę, że bohater powinien odznaczać się swoimi cechami charakteru a nie imieniem. Jeżeli sprawisz, że postać w głowie czytelnika ożyje, na pewno nie będzie mu się z nikim kojarzyć. Jestem pewien, że widzowie serialu "Ślepnąc od świateł" nie pałali sympatią do granego przez p. Frycza Darka, nawet jeżeli znali w prywatnym życiu wspaniałych ludzi o tym imieniu.

Autor tematu
boitus
kosa
kosa

Post#9 » 10 paź 2020, o 12:29

usunięte przez autora

Wróć do „Archiwa (krótkie formy prozatorskie)”